jesienne liście

W poszukiwaniu dobrej kawy

Chłodno. Spektakularnie kolorowo. Odlatują ptaki. Pustoszeją ogródki. Szukamy przytulnych przestrzeni. Mamy ochotę na coś gorącego. To jesień.
Jak zrobić dobrą kawę? Należałoby zacząć od zdobycia dobrej jakości ziarna – to warunek sine qua non.

Honoré de Balzac (1799-1850)
Honoré de Balzac (1799-1850)

Kawosz wszechczasów, Honoré de Balzac, potrafił ponoć przez pół dnia przemierzać ulice Paryża w poszukiwaniu swych ulubionych odmian Arabiki. A potem osobiście – bo nikomu nie ufał – komponował z nich filiżankę wymarzonej kawy.

No cóż, dobra kawa warta jest za-chodu 🙂 Nie ma bowiem takiego sposobu przyrządzania kawy, w którym jakość samego ziarna nie grałaby pierwszych skrzypiec. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy zakupie? Garść praktycznych informacji a’propos w artykule Na tropie dobrej kawy (magazyn Filiżanka Smaków nr 44/2013).

Dobrze jest wiedzieć, czego się szuka …

2 myśli nt. „W poszukiwaniu dobrej kawy”

  1. Gratuluję serdecznie kolejnego znakomitego wpisu!Muszę zgodzić się z przedmówcą, że sam wpadam w sidła zarówno czarnej kusicielki, jak i zwyczaju zaglądania na Pani blog w poszukiwaniu frapujących tekstów. Dziękuję za garść niezwykle przydatnych wskazówek, na co zwracać uwagę w poszukiwaniu dobrej kawy. Wspólnie z żoną od niedawna pijemy wyłącznie wysokogatunkowe kawy własnoręcznie mielone w młynku żarnowym – KAŻDE podniebienie wyczuje różnicę. Zdecydowanie polecam i gwarantuję że warto! Jak to mówią Słoweńcy – Na zdravje! 🙂

Dodaj komentarz